רשימת ציוד לחו״ל – 3 ק״ג

ציוד מונח על הרצפה
איזה יפה סידרתי

שלום הרפתקנים מינימליסטים,
בפוסט הזה אשתף ברשימת ציוד שמתאימה לטייל ברוב המקומות בעולם באביב, בקיץ ובסתיו. הרשימה נבנתה סביב טיול של 10 ימים לאוסטריה אליו אני יוצא בקרוב. לבד.

אם עוד לא ראיתם את רשימת הציוד לארץ (1.5 ק״ג), אני ממליץ לעבור עליה לפני. פה ארחיב רק על ההבדלים כדי לא לחפור יותר מדי.

עברתם כבר על הרשימת ציוד לארץ? יופי. כאן יהיו 2 הבדלים מרכזיים:

 1. קור וגשם
 2. טיול לבד

קור וגשם

אז ברוב אירופה, ובפרט באלפים וחבל טירול, לא ניתן להימלט מהגשם ומהקור כמעט בשום עונה. זאת ועוד, אני הולך לטייל שם בתחילת אוקטובר שזה קצת אחרי סוף העונה, לכן אני מצפה לכמות יפה של גשם, אולי מעט שלג וטמפרטורות נמוכות בלילה – טירוף!!

בשביל להתמודד עם המז״א אני הולך לעשות שימוש באמצעים הבאים:

פונצ׳ו – טארפ

ניחשתם נכון! זה אכן פונצ׳ו וטארפ. גאונים.

אז טארפ, למי שלא יודע, זה מחסה די מינימיליסטי מהגשם שכולל:

 1. יריעת ניילון
 2. זהו..😎

טוב, הקצנתי בשביל הבדיחה. בתאכלס צריך גם חבלים ויתדות. בפועל מחסה עליון בלבד שניתן להקים בהמון ואריאציות שונות בהתאם לשטח ולתנאי מז״א. אפשר לדבר הרבה על הפריט הזה, אולי בפוסט מן הפוסטים אני ארחיב יותר. בתמונה אתם יכולים לראות את הפונצ׳ו טארפ מוקם באמצעות מקל ההליכה שלי.

פונצ׳ו-טארפ
פונצ׳ו – טארפ בהקמה ראשונה

פונצ׳ו – טארפ, לעומת זאת, הוא פשוט טארפ עם חור באמצע שניתן ללבוש כהגנה מהגשם במהלך ההליכה. אתם יכולים לחשוב עליו כאוהל לביש. תודו שזה עושה הגיון (יעני make sense), למה צריך הגנה שונה מהגשם כשהולכים וכשישנים? האמת היא שזה ניסיון ראשון שלי, אז אדווח אחרי הטיול אם זה עבד. בינתיים אני מתפעל מכמות התפקידים שהמוצר הזה ממלא (שעלה לי 100$ ושוקל 190 גרם) – מעיל גשם + מכנס גשם + כיסוי גשם לתיק + אוהל. פאק, איך אני אוהב!

פונצ׳ו – טארפ בלבישה ראשונה
ביווי

ביווי (bivy bag) הוא אמצעי שינה שלעיתים קרובות מתלווה לטארפ ומתפקד כמשלים למערכת שינה שלמה. ביווי הוא מין שרוול שישנים בתוכו, ביחד עם השק״ש והמזרון, והוא נותן הגנה ממים מהקרקע והשפרצות מהצדדים – חשוב כי הפונצ׳ו טארפ הוא לגמרי בקצה התחתון של המימדים הסבירים לטארפ. רוב הביווים גם מספקים הגנה מחרקים בצורת רשת, מענה שטארפ לבד לא יכול לתת. גם זה ניסיון ראשון שלי, אז אני עוד לא יכול לדבר מניסיון אישי, אבל חכו..

טיול לבד

אז לטיול הזה אני יוצא לבד, אז השינויים הבאים נדרשים:

PLB – מכשיר איתור לוויני

PLB (או – Personal Locator Beacon) הוא מכשיר המשדר גלי רדיו לטובת איתור וחילוץ בעת חירום באמצעות תקשורת לווינית. הפיצ׳ר היחיד שלו זה סוללה שמספיקה לשדר את המיקום שלך במשך 24 שעות במידה ואתה הולך למות – נקווה שזה יעבוד.

יש כפתור אחד שרשום עליו: ״!!Get me the fuck out of here"
מערכת בישול אישית

סיר קטן של 750 מ״ל, שדרש גם עדכון לכירת אלכוהול עם להבה יותר מרוכזת (פחית קטנה יותר וסטנד מרשת יונים – סתכלו בתמונה). הכל נכנס יפה לתוך הסיר ושוקל ביחד 160 גרמים.

ANTI – LONELINESS TECHNOLOGIES

קינדל (פוסט שלם על המכשיר הנפלא הזה)

אוזניות

מחברת כתיבה

הרשימה

יופי, הגעתם סוף סוף לרשימה. לאלו מכם (88% מכם לפי הנתונים שלי) שגולשים בסלולרי – זה הזמן לתת לו 90 מעלות לכיוון המועדף עליכם.

שטיק נוסף נחמד

מזרון כריפוד ושלד של התיק – לא המצאה שלי, וטריק מאוד חביב שמתאים מאוד לתיק שאני הולך איתו. אזהרה – דורש קיצור של המזרון.

כמה יתרונות מבחינתי:

 1. חסכון במשקל – במקרה הזה בריפוד של התיק עצמו ש.., ניחשתם נכון, נפתרתי ממנו.
 2. חסכון בנפח – עוזר להעלות את התיק לטיסות כ-carry-on ועוזר להליכה באיזורים עם סבך.
 3. הסוואה – מזרון שטח הוא כנראה הדבר המרכזי שיסגיר את כוונתכם לישון בשטח ולפעמים לא תרצו שידעו😏
לאף אחד אין מושג

 

כמו תמיד,

צאו קלילים ותהנו!

שלכם,

ניבגי.

 

 

הפוסט הזה מכיל קישורים למוצרים תחת תכנית שיווק שותפים, מה שאומר שאני עשוי לקבל עמלה צנועה עבור רכישות דרך קישורים אלו ללא תוספת תשלום עבורכם. הכתיבה שלי תמיד מבטאת אך ורק את דעתי הכנה, ואני לעולם אמליץ רק על מוצרים שאני באמת מאמין בהם ורכשתי או הייתי רוכש אותם לעצמי. אל תקנו שטויות שאתם לא צריכים(!), אבל אם אתם כבר צריכים, מה אכפת לכם.. תתמכו באתר😋
תודה,
ניבגי.

8 תגובות

 1. מוטי

  אחלה בלוג, תודה.שאלה לגבי המזרון,אם פירקת אותו אז כזאתה ישן עליו איך החתיכות הנפרדות לא נפרדות לכיוונים שונים?

  1. admin

   תודה לך. המזרון הוא בחתיכה אחת. הוא פשוט מקופל משני הצדדים כדי ליצור שתי שכבות של 4 (חלקים). התמונה קצת מבלבלת (:

 2. senia

  הייתודה רבה על הפוסט והבלוג כולו – כתוב מעולה עם אחלה מידע.באיזה תיק השתמשת? באמת עם מספיק ציוד ללינה בשטח אוכל ועוד בגודל שמתאים לכבודת יד? מרשים.סניה

  1. admin

   הי סניה, תודה רבה! השתמשתי בתיק בנפח 40 ליטר שנקרא Gorilla של Gossamer Gear. הוא בהחלט הספיק לכל הציוד עם מקום ספייר, והעלתי אותו ככבודת יד למטוס בלי שום בעיה (:
   ניבגי

 3. shir

  היי 🙂 אז מה המסקנות בנוגע ל פונצ׳ו – טארפ? יש לדעתך סיבה לקנות טארפ שהוא לא פונצ'ו לפני טיול (באנגליה, מכל המקומות הגשומים שבעולם)? ואולי אפשר לבקש פוסט קטן עם טיפים לגבי איך לנכון להשתמש בטארפ?

  1. admin

   היי שיר,
   המסקנה שלי היא שפונצ'ו-טארפ הוא פתרון טוב מאוד למינימליסט שרוצה ללכת כמה שיותר קל. הוא עדיף בעיקר במזג אוויר לא מאוד חורפי, ובעיקר בלי הרבה משקעים. אם צפויה הליכה ושינה בגשם ברוב הזמן של הטרק אני חושב שזה לא בהכרח שווה את החיסכון במשקל. עם זאת, הוא כן פתרון מספק גם להליכה וגם לשינה.
   בוודאי שאפשר לבקש, וזה אכן פוסט חשוב, אני אעשה מאמץ להגיע אליו😊

   ניבגי.

 4. giladkishony

  תודה על הפוסט! לא ציינת איזה guyline לקחת, כמה חתיכות ובאיזה אורך. מה דעתך על הbivy? אתה לא משתמש בgroundsheet באף סיטואציה? לא חבל על השקש? איפה אתה קונה אלכוהול? קל למצוא גם בחו"ל?

התגובות סגורות.